Mŕtve more a metropola Izraela

Destinácia: Izrael
Kód zájazdu: 1266442
Cena od: 1 839 €
Príplatky od: 249 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

22.10.2023 8 dní First Minute 1 839 € +249 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 3 hodiny pred odletom. Prílet do Tel Aviv, transfer do Jeruzalema. Možnosť prechádzky do starého mesta. Nocľah v Jeruzaleme.

2 - 3: JERUZALEM
Prehliadka "Svätého mesta" Jeruzalema. Najprv sa vydáte po "Ceste bolesti" alebo tiež "Krížovej ceste" Via Dolorosa, ktorá sleduje poslednú cestu Ježiša z miesta, kde bol odsúdený, cez vrch, kde bol ukrižovaný, až k miestu "Božieho hrobu", kde sa údajne nachádza jeho hrob. Pokračovať budete návštevou Chrámovej hory, kde stojí Skalný chrám, ktorý je neodmysliteľným symbolom Jeruzalema. Nezabudnuteľný pohľad na mesto sa otvorí z Olivovej hory, meno získala podľa olivovníkov, ktoré jej skrášľujú. Olivetská (Olivová) hora je veľmi uctievaným miestom, je spojovaná s koncom Ježišovho pozemského života a s jeho nanebovstúpením. V tajomnej Getsemanskej záhrade rastú olivovníky, ktoré patria medzi najstaršie listnaté stromy na svete. V tejto záhrade sa mal tiež zdržiavať Ježiš tesne pred svojím zatknutím a ukrižovaním. Zastavíte sa aj pri Múre nárekov, do ktorého môžete vložiť svoje želanie. Popoludní môžete posedieť v niektorej z mnohých kaviarní a nad šálkou kávy s kardamónom sledovať živý ruch mesta s neuveriteľnou atmosférou. Nocľah v Jeruzaleme.

4: JERICHO - MŔTVE MORE
Dnešný deň začnete zastávkou v Jerichu. So svojou polohou 250 m pod hladinou Stredozemného mora je najnižšie položeným mestom našej planéty. Je údajne tiež najstarším súvisle osídleným mestom na svete, prví obyvatelia tu žili najmenej od roku 9.000 pr.n.l. Prejazd do kúpeľného strediska Ein Bokek, ubytovanie v hoteli, voľné popoludnie na relaxáciu a kúpanie v liečivých vodách Mŕtveho mora.

5 - 6: MŔTVE MORE
Individuálne voľno. Každý by mal aspoň raz za život navštíviť Mŕtve more, najnižšie položené miesto na našej planéte (408 metrov pod úrovňou svetového oceánu) a presvedčiť sa, že zemepisci ani lekári neklamú. Tunajšie prostredie s vodou plnou minerálov, so slnkom bez škodlivého žiarenia a s ovzduším bohatým na kyslík sa osvedčilo pri liečbe mnohých kožných, reumatických, dýchacích a svalových chorôb alebo pri liečbe únavového syndrómu. Najmä chorí lupienkou hovoria o Mŕtvom mori ako o zázraku a najefektívnejších kúpeľoch sveta. Na plážach je k dispozícii čiernej liečivé bahno. Nebo je tu takmer celý rok bez mrakov a slnečnému žiareniu sa môžete vydávať bez strachu z ozónovej diery. Nocľah v Ein Bokek.

7: JAFFA - TEL AVIV
Prejazd cez Negevskú púšť do starobylej Jaffy, ktorá leží len 5 km od Tel Avivu. Zaujímavosťou mesta je "Hodinová veža", ktorá je ozdobená mozaikami zobrazujúcimi histórii mesta alebo stará osmanská policajná stanice. Prejazd do Tel Avivu. Okružná jazda po meste, ktoré sa nachádza na brehu Stredozemného mora. Meno Tel Aviv znamená v hebrejčine kopec (tel) a jar (aviv). Nocľah v Tel Aviv.

8: TEL AVIV – PRAHA (VIEDEŇ)
Transfer na letisko, odlet z Tel Aviv, prílet do Prahy (Viedne).

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 16 osôb.
Zmena programu vyhradená.

Hotel Oasis Dead Sea **** / Ein Bokek
Hotel sa nachádza v kúpeľnom stredisku Ein Bokek priamo pri pláži Mŕtveho mora. Poskytuje svojim hosťom vysoký štandard služieb a ponúka 180 izieb, všetky izby sú s výhľadom na Mŕtve more.
VYBAVENIE: reštaurácia, bar, krytý bazén s ohrievanou vodou z Mŕtveho mora, detský klub, vírivka, turecké kúpele, fínska sauna, fitnes, konferenčná miestnosť, solárium
PLÁŽ: piesočná pláž s jemným pieskom
ZÁBAVA A ŠPORT: stolný tenis
STRAVOVANIE: polpenzia
VYBAVENIE IZIEB: kúpeľňa s WC, klimatizácia, telefón, TV, rádio, trezor, minibar, balkón. Maximálne 3 osoby na izbe.

Hotel Isrotel Gamin Dead Sea **** / Ein Bokek
Novo zrekonštruovaný hotel leží v blízkosti centra Ein Bokek. Jeho pohostinná atmosféra s vysokou úrovňou služieb z neho robí príjemné miesto pre relaxáciu a je vhodný aj pre rodinnú dovolenku. Od letiska v Tel Aviv je vzdialený zhruba dve hodiny jazdy.
VYBAVENIE: reštaurácia s medzinárodnou kuchyňou, dva kryté bazény s morskou vodou, vonkajší bazén so sladkou vodou, detský bazén, wellness centrum s 2 vírivkami a saunou, kúpeľné centrum (masáže, reflexná terapia, bahenné zábaly - za poplatok), predaj liečebnej kozmetiky, detský klub, konferenčná miestnosť, pripojenie na internet (za poplatok)
PLÁŽ: udržiavaná piesočná pláž cca 2 minúty chôdze od hotela
ZÁBAVA A ŠPORT: fitnes centrum, wellnes a kúpeľné centrum, detský klub
STRAVOVANIE: raňajky formou bohatého bufetu, možnosť dokúpenia večerí
VYBAVENIE IZIEB: kúpeľňa s WC, klimatizácia, minibar. Na izbe je možné ubytovanie 2 dospelých + 1 dieťa.

Milos Hotel Dead Sea ***** / Euin Bokek
Luxusný hotel patriaci k členom "The Leading Hotels of the World". Vo výnimočnom rezorte môžete nechať rozmaznávať Vašu dušu i telo. Nádherná privátna pláž priamo pri hoteli, kúpeľné centrum a kulinárske zážitky priamo predurčujú prežitie nezabudnuteľnej dovolenky.
VYBAVENIE: vonkajší bazén, kúpeľné centrum (bazén so slanou vodou z Mŕtveho Mora, vírivka), veľký výber masáží a liečebných procedúr (za poplatok) vrátane predaja liečebnej kozmetiky, sauna a solárium, fitnes centrum, recepcia, izbová služba, reštaurácia, plážový bar
PLÁŽ: privátna pláž s jemným pieskom
ZÁBAVA A ŠPORT: vodné športy (za poplatok)
STRAVOVANIE: polpenzia
VYBAVENIE IZIEB: kúpeľňa s WC, fén, trezor, TV, rýchlovarná kanvica, kávovar Nespresso, minibar, Wi-Fi. Maximálne 2 osoby na izbe.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

* cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa poistenie storno poplatkov do 1.600,- EUR/osoba. V prípade záujmu je možné doplatiť si STORNO PLUS – 4,9% z celkovej ceny zájazdu.
*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha - Tel Aviv - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
4 x nocľah v 3 * hoteloch počas okruhu
3 x nocľah v hoteli podľa výberu pri Mŕtvom mori
všetky transfery počas okruhu
všetky prehliadky a vstupy podľa programu
služby česky hovoriaceho sprievodcu

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 249,- EUR
prepitné cca 50,- USD
výlety a vstupy mimo uvedeného programu
cestovné poistenie ECP PLUS 7,- EUR/osoba/deň *
Generované systémom ProfiTour