Izrael - tváre Izraela

Skalný dom, Jeruzalem, poznávací zájazd, Izrael Izrael - tváre Izraela Izrael - tváre Izraela- pamiatky Pevnosť Masada, poznávací zájazd, Izrael Pamiatky Chrám Bahai s nádhernými visutými perzskými záhradami Dvaja muži Ruiny synagógy Capernaum Špeciality Izraela Mŕtve more v Izraeli Múr nárekov Kostol Pater Noster Múr nárekov v Jeruzaleme Rieka Jordán, poznávací zájazd, Izrael Mesto Jeruzalem a Skalný dom Mesto Mozaika na stene Kostola sv. Petra v Gallicante Chrám Blahoslavenstiev, poznávací zájazd, Izrael Múr nárekov v Jeruzaleme Múr nárekov v Jeruzaleme Svietnik Menorah Múr nárekov, Jeruzalem, poznávací zájazd, Izrael Izrael - tváre Izraela - pamiatky Izrael - tváre Izraela - trhy Izrael - tváre Izraela - kamene Izrael - tváre Izraela- bubny Izrael - tváre Izraela- prístav Izrael - tváre Izraela- misky
Destinácia: Izrael
Kód zájazdu: 1276669
Cena od: 1 779 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

25.10.2023 8 dní First Minute 1 779 € +0 € odlet: Piešťany letecká
09.11.2023 8 dní First Minute 2 049,52 € +0 € odlet: Viedeň letecká
30.12.2023 8 dní First Minute 1 851,52 € +0 € odlet: Viedeň letecká
09.02.2024 8 dní First Minute 1 844,84 € +0 € odlet: Viedeň letecká
23.02.2024 8 dní First Minute 1 844,84 € +0 € odlet: Viedeň letecká
01.03.2024 8 dní First Minute 1 844,84 € +0 € odlet: Viedeň letecká
27.03.2024 8 dní First Minute 2 087,60 € +0 € odlet: Viedeň letecká
29.04.2024 8 dní First Minute 1 844,84 € +0 € odlet: Viedeň letecká
02.06.2024 8 dní First Minute 1 844,84 € +0 € odlet: Viedeň letecká
06.09.2024 8 dní First Minute 1 844,84 € +0 € odlet: Viedeň letecká
27.10.2024 8 dní First Minute 1 844,84 € +0 € odlet: Viedeň letecká
09.11.2024 8 dní First Minute 1 844,84 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
8 - dňový letecký zájazd.

Perex:
Izrael je krajina nabitá históriou, ktorú vám šarmantne predstaví náš sprievodca Juraj Okál. Vojdete do jeruzalemských tajomstiev po Krížovej ceste až na Golgotu, vystúpite na Olivovú horu, prejdete sa po Getsemanskej záhrade, zastavíte sa pri Múre nárekov. Za bránami Jeruzalema vás ešte čaká Betlehem, Caesarea, Tiberias, najstaršie mesto na svete - Jericho, Masada, pulzujúci Tel Aviv a najslanšie more na svete.

1. deň:
Odlet z Viedne v dopoludňajších hodinách do Izraela. Prílet do mesta Tel Aviv, transfer do hotela v Betleheme.

2. deň:
Po raňajkách sa vydáme na Olivovú horu, odkiaľ si vychutnáme pohľad na zlaté mesto Jeruzalem. Navštívime kostol Nanebovstúpenia pána, Pater Noster a Dominus Flevit. Uvidíme nádhernú Getsemanskú záhradu s takmer 2000 ročnými olivovníkmi a s Bazilikou agónie, kde sa Kristus potil krvou než ho zatkli. Hrob Panny Márie. Navštívime Mahane Yehuda market, tradičný viac ako 100 ročný židovský trh s typickými farbami a vôňami. V Betleheme si pozrieme kostol Narodenia Pána s jeho jaskyňami.

3. deň:
Naša cesta pokračuje k Mŕtvemu moru, najslanšiemu moru a najnižšie položenému miestu na svete (420 m pod hladinou mora). Cestou nás čaká staroveká pevnosť Massada, kam sa vyvezieme lanovkou. Pevnosť bola postavená na izolovanom útese kráľom Herodesom. Z pevnosti je nádherný výhľad na pobrežie Mŕtveho mora. Navštívime oblasť Qumran, kde sa v jaskyni našli známe zvitky od Mŕtveho mora. Na konci nášho programu nás čaká kúpanie v Mŕtvom mori.

4. deň:
V Jeruzaleme navštívime Izraelské múzeum a Svätyňu kníh so známymi zvitkami , ktoré boli objavené v jaskyni v archeologickej lokalite Qumran. Presunieme sa k Yad Vashem, čo je pamätník postavený obetiam nacistického holokaustu. Vystúpime na horu Zion, pozrieme si miesto Poslednej večere a hrobku Kráľa Dávida. Ďalšou zastávkou bude starobylá dedina uprostred Jeruzalema, Ein Kerem.

5. deň:
Ráno nás privíta Chrámová hora, kde nás čaká príjemná prechádzka a nádherná mešita Al Aksa (zvonku). Dostaneme sa k známemu Múru nárekov, najposvätnejšiemu miestu židovského národa. Prejdeme sa známou Cardo Maxima a Via Dolorosa, krížovou cestou so 14-timi zastávkami. Uvidíme Golgotu a nádherný Chrám Božieho hrobu. Nejaký čas strávime v úzkych uličkách starého mesta.

6. deň:
Mesto Jericho, jedno z najstarších miest na zemi. Pozrieme si storočný strom a Elijášov prameň. Pokračovať budeme k Qasr el Yahud (miesto krstu na rieke Jordán) a údolím rieky Jordán sa dostaneme ku Galilejskému jazeru. Presunieme sa do bývalého Ježišovho pôsobiska Kafarnaum, kde sú dodnes ruiny miestnej synagógy. Čakajú nás miesta ako Mensa Christi, Tabgha, miesto kde Ježiš urobil zázrak rozmnoženia rýb a chleba, Hora Blahoslavenstiev, odkiaľ Ježiš kázal svojim nasledovníkom. Nalodíme sa a užijeme si príjemnú plavbu po Galilejskom jazere, ktoré je sopečného pôvodu, nachádza sa 212 metrov pod hladinou mora, zo severu na juh je dlhé asi 21 km a široké maximálne 13 km. Je to jedno z najmalebnejších miest vo Svätej zemi. Tiberias.

7. deň:
Opustíme Tiberias a navštívime mesto Kána Galilejská, miesto kde premenil Ježiš vodu na víno. V meste Nazareth v ktorom strávil Ježiš svoju mladosť, navštívime kostol Zvestovania a Jozefovu dieľňu. Cesta bude pokračovať do mesta Akko (UNESCO), ktoré bolo starým prístavným mestom a jednou z najstaršie osídlených oblastí na svete. Navštívime starú križiacku pevnosť, Templársky tunel, mešitu pašu Jezzara a prejdeme sa po starom meste a miestnom trhu. Haifa, jeden z najväčších izraelských prístavov a nádherné mesto na úpätí hory Mt. Carmel. Pozrieme si chrám Bahai so známymi vysutými perzskými záhradami. Pozdĺž pobrežia Stredozemného mora sa dostaneme do mesta Caesara, ktoré bolo bývalým hlavným mestom za čias kráľa Heroda. Pozrieme so Románske divadlo, Aquadukt, Hippodrom. Presun do hotela v časti Netanya.

8. deň:
Po raňajkách nás čaká autobusová prehliadka mesta Tel Aviv, ktoré je nazývané i „Bielym mestom“. Navštívime komplex Sarona a následne starú štvrť Jaffa s kostolom sv. Petra. Transfer na letisko, odlet do Viedne.


Ubytovanie:
3* hotely.

Stravovanie:
Polpenzia.

Doprava:
Letecká z Viedne.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Viedne. Servisné poplatky. Transfer BA-letisko-BA. Miestne transfery. 7 x ubytovanie v 3*/4* hoteloch s polpenziou. Vstupy do pamiatok. Sprievodcu CK a miestneho sprievodcu.

Celková cena nezahŕňa:
Povinné doplatky: prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 55 EUR/osoba (vyzbiera sprievodca po prílete). Ostatné poplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, za jednolôžkovú izbu a cestovné poistenie.

Generované systémom ProfiTour