Izrael a Mŕtve more De Luxe - poznávací zájazd

Destinácia: Izrael
Kód zájazdu: 1277792
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program:
1.deň
odlet z Viedne do Tel Avivu. Transfer autobusom na sever Izraela do oblasti Galilea, ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.

2.deň
raňajky, prehliadka bývalého rímskeho hlavného mesta provincie Beit Shean, ktoré bolo v 1.st. aj jedným z miest rímskeho Dekapolisu. Dnes je ťažiskom archeologický národný park, kde dostaneme obraz, ako vyzeralo rímske mesto pre 30 – 40 tisíc obyvateľov. Najkrajším objektom je rímsky amfiteáter v Beit Shean (kandidát UNESCO), ktorý slúži i v súčasnosti. Cez údolie rieky Jordán prídeme ku Genezaretskému jazeru a ďalej až na Golanské výšiny. Navštívime kibuc a vinárstvo na Golanských výšinách, kde ochutnáme miestne víno. Cestou späť uvidíme mestá Kafarnaum a Tabgha. Návrat do hotela, večera a nocľah.

3.deň
raňajky, čaká nás prehliadka Nazaretu a Baziliky Zvestovania, cesta k hore Carmel a popri drúzskych dedinkách do prístavného mesta Haifa na pobreží Stredozemného mora. Očarí vás panoramatický výhľad na prístav a záhrady Báhai (UNESCO). Navštívime aj staroveké prístavné mesto Acre (UNESCO) a cestou okolo hory Tabor sa vrátime do hotela, večera a nocľah.

4.deň
raňajky, pozrieme si pravdepodobné miesto krstu Ježiša Krista – Yardenit a navštívime prírodný park Gan Hashlosha (Sachne). Najväčšou atrakciou parku sú prírodné bazény, ktoré sú napájané prameňmi so stálou teplotou vody 28 st. C. Po relaxe v teplých prameňoch sa presunieme údolím rieky Jordán do Jericha, ktoré drží dve svetové prvenstvá: je najnižšie ležiacim mestom sveta a je zároveň najstarším trvalo obývaným mestom sveta. Okrem iného je mesto známe aj produkciou najlepších datlí na svete. Nasledovať bude zastávka na kúpanie v Mŕtvom mori a transfer do hotela v Betleheme, večera a nocľah.

5.deň
raňajky, prehliadka Jeruzalema začne na Olivovej hore a v Getsemanskej záhrade. Odtiaľ prejdeme do Starého mesta (UNESCO), ktoré je obohnané hradbami a má 4 štvrte: židovskú, moslimskú, kresťanskú a arménsku. Pre židov je tým posvätným miestom Múr nárekov, kde sa i vy môžete pridať k tisícom ľudí, ktorí doňho vkladajú svoje prosby. Pre moslimov je to mešita Al-Aksa na Chrámovej hore. A pre kresťanov je to tajomný Boží hrob v Bazilike Božieho Hrobu na Golgote, ku ktorej vystúpime po trase Ježišovej krížovej cesty Via Dolorosa. Plní úchvatných dojmov sa vrátime do hotela v Betleheme, večera a nocľah.

6.deň
raňajky, na programe je panoramatická prehliadka nového Jeruzalema, návšteva pamätníka holokaustu Yad Vashem. Nádherné exponáty vrátane zvitkov od Mŕtveho mora sú uchované v Izraelskom múzeu, kde tiež na záver prehliadky uvidíme model druhého jeruzalemského chrámu. Odchod do Betlehema, prehliadka Baziliky Narodenia Ježiša Krista, Jaskyne Mlieka a Polí pastierov, návrat do hotela, večera a nocľah.

7.deň
raňajky, prvou zastávkou bude nálezisko historických zvitkov v Qumrane pri Mŕtvom mori. Po jeho pobreží prídeme k pevnosti Massada (UNESCO), na ktorú sa vyvezieme lanovkou. Massada je symbolom odporu židovského ľudu proti rímskej nadvláde. Po zostupe z Massady sa okúpeme v Mŕtvom mori a overíme si tisícročnú pravdu, že tu sa nedá ani utopiť, ale ani plávať. Návrat do hotela v Betleheme, večera a nocľah.

8.deň
raňajky, transfer autobusom na letisko v Tel Avive a odlet do Viedne.

Ubytovanie:
7 x v 3* hoteli v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha, WC) a klimatizáciou.

Stravovanie:
7 x polpenzia (raňajky a večere formou švédskych stolov).

Doprava:
Letecká doprava Viedeň – Tel Aviv a späť.

Ostatné:
doprava po Izraeli klimatizovaným autobusom, služby miestneho slovensky (alebo česky) hovoriaceho sprievodcu, program podľa popisu bez vstupov, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 250 €/os. V Izraeli sa platí obslužné 50 USD/os. a vstupy 200 USD/os. (vrátane 2 vstupov na pláž pri Mŕtvom mori).

Priplatky:
za jednolôžkovú izbu 400 €/os., transfer z Bratislavy na letisko Viedeň – Schwechat a späť 25 €/os.
Generované systémom ProfiTour