Zájazd Palestína - Izrael dva v jednom

Izrael masada <p>Izrael - nálezisko Kumránskych zvitkov</p> <p>V Izraeli nakúpite množstvo zaujímavých suvenírov.</p> Izrael jeruzalem chramova hora Izrael jaffa Izrael hebron mauzoleum Izrael hebron Izrael galilejske jazero Izrael - tri svety, jedna krajina - Izrael vlajka
Destinácia: Izrael
Kód zájazdu: 1278928
Cena od: 1 499 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

11.10.2023 8 dní Last Minute 1 499 € +0 € odlet: Bratislava letecká
30.10.2023 8 dní First Minute 1 499 € +0 € odlet: Bratislava letecká

Popis zájazdu

Aby ste pochopili Izrael a Palestínu, všetko čo ich rozdeľuje a spája zároveň, musíte to sami vidieť a zažiť. Ani jeden bedeker, film, ani kniha Vám nepovie viac ako poznávací zájazd do Izraela a Palestíny. Pridajte sa k nášmu zájazdu a spoznajte pravú tvár Izraela a Palestíny v jednom zájazde.

Zájazd do Izraela a Palestíny je vhodný pre všetkých, ktorí túžia spoznať najvýznamnejšie historické miesta svetového formátu s výborým odborným sprievodcom, ktorý je má problematiku Blízkeho východu v malíčku a v Izraeli je ako doma.

Program:
1.deň: Odlet zo Slovenska a prílet do Izraela
Stretneme sa v Bratislave a spoločným transferom odchádzame na letisko Viedeň. Prílet do Tel Avivu, transfer na hotel.


2.deň: Herodion - Betlehém
Poznávanie Izraelu začíname návštevou archeologickej lokality Herodion, neďaleko Jeruzalema. Nachádza sa tu pevnosť, ktorú dal vybudovať kráľ Herodes Veľký a hrobka, v ktorej bol pochovaný. Z pevnosti nás nadchnú nádherné výhľady na Palestínu, aj samootný Betlehém.  V dnešný deň sa budeme pohybovať v Betlehéme, ktorý leží na území autonómnej Palestíny a spadá pod jej správu, pripravte sa teda v Betlehéme na pravý arabský svet s najvýznamnejšímu kresťanskými pamiatkami. Uvidíme  Pastierske pole – miesto s malým kostolom, kde anjel oznámil pastierom narodenie spasiteľa, priamo v Betlehéme – navštívime baziliku Zrodenia s jasličkami, miesto, kde sa narodil Ježiš Kristus, kostol sv. Kataríny, odkiaľ sa prenáša tradičná polnočná betlehémska omša, a kde v jaskyni pod ním Hieronym prekladal bibliu do latinčiny. Dozviete sa aj to, kde v preklade urobil malú cybu a prečo sa dlhé bdobie Mojžiš zobrazoval s rohmi.  uvidíme Jaskyňu mlieka, kam sa podľa tradície zastavila Svätá rodina, aby Mária nakojila svoje dieťa, dnes je to jedno z najobľúbenejších pútnických cieľov v Betlehéme, aj pre vieru, že návšteva Mliečnej jaskyne, môže pomôcť zvýšiť plodnosť matiek, ktoré túžia po dieťati. S touto vierou sem prichádzajú nie len kresťanky, ale aj moslimky. Prejdeme sa uličkami Betlehéma, budeme si môcť kúpiť tradičné výrobky z olivového dreva, pozrieť sa v jednej z dielní ako miestni majstri pracujú s olivovým drevom, na centrálnom námestí v Betlehéme si môžeme dať pravú arabskú kávu s kardamónom.

3.deň: Jeruzalém
Dnešný deň spoznáme Jeruzalem. Nerobte si žiadne predstavy. Jeruzalém si neviete predstaviť, Jeruzalem si musíte iba zažiť. Nápovedou je arabská, kresťanská, židovská a arménska štvrť. A mix naposvätnejších miest pre krasťanstvo, judaizmus a islam, pričom sa nemusí nachádzať vo svojej vlastnej štvrti. V Jeruzaléme rozdelenom hranicou, teda cheque pointom na západný židovský a východný palestínsky pochopíte, prečo je tak často miestom nepokojov a prečo sa niektoré otázky nikdy nevyriešia Z krasťanských pamiatok navštívime Olivovú horu s nádherným výhľadom na Jeruzalém a Skalný chrám ( mimochodom v aranskej štvrti ) Chrám Národov, prejdeme sa krížovou cestou Via Dolorosa, v ktorej je hranica medzi arabskou a kresťanskou štvrťou, cestou ktorou Ježiš niesol svoj kríž, uvidíme kostol sv. Anny – najlepšie zachovaný križiacky kostol vo Svätej zemi, zároveň kostol,ktorý stojí na mieste kde stál kedysi rodný rod Panny Márie, navštívime samozrejme aj Chrám Božieho hrobu, jedno z najposvätnejších miest kresťanstva, postavený údajne na mieste Ježišovho ukrižovania, pochovávania a zmŕtvychvstania. v Jeruzeléme uvidíme zo židovských posvätných miesta Múr nárekov, ktorý je pozostatkom západných hradieb niekdajšieho jeruzalemského chrámu,  židovskú štvrť a horu Sion, kde sa nachádza tzv. Večeradlo, teda miesto Poslednej večere a hrobom kráľa Dávida, pri ktorom vidíte sa modliť židov, samozrejme v oddenlených častiach pre mužov a pre ženy.  Ak budete mať záujem, fakultatívne po dohode so sprievodcom budete môcť navštíviť večerný Jeruzalém a ortodoxnú židovskú štvrť. Nahliadnete tak z autobusu do tajov uzatvorenej komunity, kde sa čas zastavil aspoň pred sto rokmi. v zmýšlaní aj v obliekaní.

4.deň: Masada - Jericho
Dnešný deň prenikneme do fascinujcej Judskej púšte. Nie je to púšť akú by ste si predsatvili, sú to fascinujúce prírodné útvary, skalnaté útesy, plné jaskýň a fantastických pohľadov. Ocitneme na púštnom mieste, kde boli objavené známe Kumránske zvitky, rukopisy, ktoré obsahujú biblické texty a iné náboženské texty, v starovekej osade s jaskyňami, osade Kumrán. Okrem Kumránu zavítame do ďalšej významnej lokality, zapísanej do zoznamu UNESCO. Navštívime pevnosť Masada, monumentálnu pevnosť Herodesa Veľkého nad Mŕtvym morom, miesto hromadnej samovraždy obrancov pevnosti a symbol židovského boja za slobodu. Masada je síce historický významné miesto, ale keď sa vyvezieme lanovkou, dych nám zoberie nepredstaviteľne krásna vyhliadka na okolitú púštnu krajinu s fascinujúcimi prírodnými útvarmi. Dnes sa zoznámime aj s ďalším historicky výzmným miestom, najstarším mestom na svete. Navštívime Jericho, ktorého prvé osídlenie sa datuje do obdobia 9000 rokov pred Kr.. Okrem histórie tu ochutnáme aj úžasné a sladké ďatle, ktoré sú vraj najlepšie z okolia Jericha a vykúpeme sa aj v liečivom  Mŕtvom mori, čo nám dodá mnoho novej energie a príjemný relax.

5.deň: Galilejské jazero
Dnes nás čaká celodenný výlet do Galilei, hornatej, historicky významnej lokality Izraela, plnej mnohých duchovných miest. Je to miesto kde začal Ježiš svoju misiu a zanechal podľa tradícií stopy, ktoré na miesta jeho zázrakov priťahujú tisícky kresťanských pútnikov. Veď práve tu Ježiš podľa biblie kráčal po vode, tíšil búrku, nakladal lode s rybami a nakŕmil päť tisíc ľudí. Navštívime tu najväčšie staroveké mesto v Izraeli, Bet Shean, ktoré bolo súčasťou Dekapolisu, navštívime  Kostol Rozmnoženia chlebov a rýb, navštívime miesto kde Ježiš prvý krát kázal v synagóge a liečil ľudí - Kafarnaum a rodné mesto sv. Petra, kde býval Peter a kde sa stretávali už prví kresťania a pozostatky tzv. Bielej synagógy. V reštaurácii pri jazere si môžeme ochutnať miestnu špecialitu, rybu sv. Petra a Galilejské jazero si vychutnáme v plnej kráse počas plavby loďou po jazere.

6.deň: Haifa - Bahai - Jaffa
Dnes v blízkosti Tel Avivu navštívime nádherné prímorské antické pamiatky v Caesarea Maritima, čo bolo kedysi  bývalé hlavné mesto Judského kráľovstva postavené Horodotom Veľkým. Dnes je to úžasne zachovalá archeologická lokalita situovaná na pobreží Stredozemného mora, s antickým amfiteátrom, hypodromom, križiackou pevnosťou, či pozostatkami herodotovho paláca. Cesarea je skutočne krásne miesto plné histórie a prímorskej atmosféry. Dnes navštívime aj tretie najväčšie mesto v Izraeli Haifa, kde sa nachádza nádherná vyhliadka na rozprávkové záhrady a chrám Bahái (UNESCO). Na záver dňa zavítame do Jaffa – najstaršej časti tel Avivu, čo bol kedysi  staroveký prístav a predchodca Tel Avivu, ktorý vznikal popri arabskej  Jaffe ako židovská osada, no dnes je miestom zábavy a nákupov. Hovorí sa, že do Jeruzaléma sa chodí modliť a do Jaffy zabávať.

7.deň: Hebron
Dnes navštívime Hebron, Mauzóleum patriarchov, synagógu a mešitu, kde sú pochovaní Abrahám, Izák a Jakob, mimoriadne uctievaná svätyňa Židov aj moslimov ( v prípade zmeny bezpečnostnej situácie deň venujeme kúpaniu v Mŕtvom mori ). Hebron je miestom častých nepokojov, takže návštevu Hebronu prehodnocujeme podľa aktuálnej situácie. Ak nie je celkom priaznivá, prechádzame okolo a zostávame sa kúpať v južnej časti Mŕtveho mora, kde môžete vidieť krásne soľné útvary a kde je koncentrácia soli najvyššia.

8.deň: Chrámová hora - odlet
V prípade, že nám to čas odletu a priaznivá situácia umožní, pozrieme si ešte Chrámovú horu v Jeruzaleme, miesta, kde kedysi stál Šalamúnov chrám a dnes sa na jeho miesta týči Skalný chrám so zlatou kupolou a  jeruzalémsky bazár.  Transfer na letisko, odlet a následný transfer do BA.

Cena je konečná bez ďalších skrytých poplatkov Všetky poplatky v cene, vstupy, transfer  z BA, dodatočne neplatíte žiadne dodatočné poplatky.

Žiadne príplatky k cene zájazdu navyše
Spôsob platby: záloha 30% ceny zájazdu po zaslaní Zmluvy o zájazde, doplatok splatný do 46 dní pred odchodom. 100% úhrada pokiaľ je zájazd objednaný v lehote kratšej ako 46 dní pred zájazdom.
Protipandemické opatrenia: žiadne, aktuálne sa nevyžaduje ani očkovanie, ani PCR test

Prečo cestovať na zájazd  do Izraela 
Cestou Izraelom na poznávacom zájazde so skúseným sprievodcom spoznáte miesta, ktoré tak dobre z histórie poznáte,  miesta ktoré ukrývajú pamiatky svetového významu! Izrael sú  úžasné pamiatky, fascinujúca príroda a úchvatná  krajina a hlavne krajina ľudí. Ľudí troch svetových kultúr a ttroch svetových náboženstiev. Ak si myslíte že Izrael je iba kresťanská  Svätá zem ( hoci aj ), tak sa nenechajte zmiasť. Je to Svätá zem pre kresťanov, pre židov, aj pre moslimov. A každý z nich si svoju svätú zem chráni a bráni.

Generované systémom ProfiTour