Veľký okruh Izraelom

Destinácia: Izrael
Kód zájazdu: 1300757
Cena od: 2 679 €
Príplatky od: 249 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

13.11.2024 12 dní First Minute 2 679 € +249 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Objavte Svätú zem, z ktorej vzišli veľké náboženstvá aj kultúrne tradície. Spoznajte základ našej civilizácie.


Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a odlet vo večerných hodinách do Tel Aviv.

2: PRAHA (VIEDEŇ) – TEL AVIV – HAIFA
Po prílete a formalitách transfer do starobylej Jaffy na raňajky. Po prehliadke Jaffa transfer do hotela v Haifa, ubytovanie a oddych. Nocľah.

3: HAIFA – AKKO – TIBERIAS
Výlet po Haifa, ktoré je tretím najväčším izraelským mestom a najväčším izraelským prístavom. Návšteva nádherných terasových záhrad a chrámu viery Bahái' (bahájskej cirkvi), ktorý je obklopený perzskými záhradami. Prejazd do historického prístavu Akko, presláveného z čias križiackych výprav. Sýta aróma rozličného korenia miešajúca sa s vôňou vodných fajok a čerstvo upečeného arabského chleba, sa rozlieva krivolakými uličkami s kamennou dlažbou a tajomnými zákutiami. Prehliadka križiackej pevnosti a podzemnej chodby v dĺžke 350 metrov, ktorá spája prístav s templárskym chrámom. Odchod do Tiberias, ubytovanie v hoteli, nocľah.

4: SAFED – TABGHA – CAPERNAUM – GOLANSKÉ VÝŠINY – YARDENIT
Dnešný deň začnete prehliadkou mesta Safed. Historické synagógy, niekoľko múzeí, galérie, obchody s umeleckými predmetmi a park so starými olivovníkmi, tvoria nezabudnuteľnú mozaiku mesta. Nečakane je najnavštevovanejším miestom starý cintorín, kde je pochovaných aj niekoľko majstrov kabalistického učenia. Pri cintoríne je židovská rituálna kúpeľ "mikve", ktorú muži dodnes využívajú. Navštívite horu Blahoslavenstiev, kde Ježiš Kristus predniesol povestné kázne. Ďalej si prezriete Tabgha, tu Ježiš z dvoch chlebov a piatich rýb zázrakom dokázal nasýtiť davy hladujúcich. Nasleduje zastávka pri zrúcaninách Capernaum, vyhliadková cesta po Golanských výšinách a Yardenit, tradičné miesto krstov na rieke Jordán. Návrat do Tiberias, nocľah.

5: NAZARETH - BETH SHEAN - BETLEHEM - JERUZALEM
Tiberias leží na brehu Genezaretského jazera. Izraelčania nazývajú toto jazero Galilejské more, preto počas tohto zájazdu budete mať možnosť vidieť 4 moria: Stredozemné, Galilejské, Mŕtve a Červené! Odchod do Nazareth. Návšteva baziliky Zvestovania Panny Márie (stojí na mieste, kde archanjel Gabriel zvestoval Márii, že porodí Ježiša). Podľa Nového zákona tu strávil Ježiš Kristus detstvo a mladosť, mesto je teda významným kresťanským pútnickým miestom. Návšteva Beth Shean, najzachovalejšieho antického mesta v Izraeli. Prejazd do Betlehemu, rodiska Ježiša Krista a izraelského kráľa Dávida. V Betleheme Vás očarí chrám Narodenia Pána so známou betlehemskou hviezdou. Odchod do Jeruzalemu, ubytovanie v hoteli, nocľah.

6: JERUZALEM
Zoznámenie sa s najzaujímavejšími miestami Jeruzalemu - svätého mesta troch významných svetových náboženstiev - judaizmu, kresťanstva a islamu. Navštívite Chrámovú horu sa Skalným chrámom a mešitou El-Agsá. Nezabudnuteľný pohľad na mesto sa otvorí z Olivovej hory, názov získala podľa olivovníkov, ktoré ju skrášľujú. Olivetská (Olivová) hora je veľmi uctievaným miestom, je spájaná s koncom Ježišovho pozemského života a s jeho nanebovstúpením. Neďaleko vrcholu je kostol Páter Noster, ktorého názov odkazuje k najznámejšej kresťanskej modlitbe. Túto modlitbu si tu môžete prečítať aj v češtine. Na úpätí hory je tajomná Getsemanská záhrada, kde sa nachádzajú najstaršie olivovníky na svete. Návrat do hotela, nocľah v Jeruzaleme.

7: JERUZALEM
Pokračovanie prehliadky Jeruzalemu. Krížová cesta "Via Dolorosa" so 14. zastaveniami, vrch Golgota, chrám Božieho hrobu, pamätník obetiam holokaustu Yad Vashem, zastávka pri izraelskom parlamente Knesset a pri sedemramennom kríži svietniku - symbolu Izraela. Do Múru nárekov, najsvätejšieho miesta na našej planéte, budete môcť vložiť svoje želanie. Tri veľké náboženstvá (judaizmus, kresťanstvo, islam) považujú Jeruzalem za "Sväté mesto". Snáď žiadne iné mesto nemá tak pestrú a zložitú históriu, atmosféra mesta je skutočne neopísateľná. Nocľah v Jeruzaleme.

8: QUMRÁN – MASSADA – MŔTVE MORE
Odchod z Jeruzalemu Judskou púšťou k Mŕtvemu moru. Zastávka v Qumrán, kde boli objavené zvitky biblických textov Starého zákona. Prehliadka púštnej pevnosti Massada, ktorú nechal vybudovať kráľ Herodes Veľký a odkiaľ je nádherný výhľad. Prejazd do kúpeľného strediska na brehu Mŕtveho mora, ubytovanie v hoteli, nocľah.

9: EILAT
Voľné dopoludnie môžete využiť na kúpanie v Mŕtvom mori, odpočinku na pláži alebo prechádzke po promenáde. Mŕtve more (408 m pod úrovňou oceánu, najnižšie položené miesto na našej planéte) s vodou plnou minerálov, slnkom bez škodlivého žiarenia a s ovzduším bohatým na kyslík, sa osvedčilo pri liečbe mnohých kožných, reumatických, dýchacích a svalových chorôb. Prejazd cez Negevskú púšť do Eilatu k Červenému moru. Ubytovanie v hoteli, nocľah.

10: EILAT – FAKULTATÍVNY VÝLET DO PETRY (JORDÁNSKO)
Pobyt v Eilate, najznámejšom izraelskom letovisku na brehu Červeného mora. Voľný deň na kúpanie a odpočinok. Na dnešný deň ponúkame fakultatívne celodenný výlet do Petry, jordánskeho svetoznámeho skalného mesta. Je nutné sa prihlásiť a zaplatiť výlet už pri objednaní zájazdu! Mesto Petra bolo vytesané pred viac ako 2.000 rokmi do ružového pieskovca. Kaňonom Wadi Siq vojdete do skalného mesta, jedného zo siedmich novodobých divov sveta. Obed v reštaurácii. Večer prejazd späť do Izraela, návrat do hotela v Eilat.

11: EILAT
RVoľný deň v Eilate, kúpanie a odpočinok pri Červenom mora, možnosť fakultatívnych výletov (fakultatívna prehliadka Podmorského observatória a Delfínieho útesu). Nocľah v Eilat.

12: JAFFA - TEL AVIV
Prejazd cez Negevskú púšť do starobylého Jaffa, cestou budete mať možnosť zahliadnuť kráter Mitzpe Ramon. Prehliadka mesta Jaffa, ktoré leží len 5 km od Tel Aviv. Zaujímavosťou mesta je "Hodinová veža", ktorá je ozdobená mozaikami zobrazujúcimi históriu mesta alebo stará osmanská policajná stanica. Prejazd do Tel Aviv. Okružná jazda po meste, ktoré sa nachádza na brehu Stredozemného mora. Meno Tel Aviv znamená v hebrejčine kopec (tel) a jar (aviv). Nocľah v Tel Aviv.

13: TEL AVIV – PRAHA (VIEDEŇ)
Transfer na letisko, odlet z Tel Avivu do Prahy (Viedne). Prílet.

Poznámka: zmena programu a letových časov vyhradená. Návšteva Hebronu závisí na aktuálnej politickej situácii v krajine.

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 16 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha – Tel Aviv - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
11 x ubytovanie s polpenziou v hoteloch 3*
raňajky po prílete
všetky transfery počas okruhu
všetky prehliadky a vstupy podľa itinerára
služby sprievodcu CK

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 249,- EUR
prepitné cca 70,- USD
fakultatívny výlet do jordánskej Petry 319,- EUR
vízum do Jordánska
výlety a vstupy mimo uvedeného programu
cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)

Generované systémom ProfiTour